Informace k opatření proti šíření onemocnění COVID-19

autor: | 12. března 2020

Obecní úřad Skalka u Doks zatím neruší úřední hodiny. V zájmu ochrany zdraví občanů i pracovníků obce však prosíme, aby jste na úřad chodili jen v nutných případech a méně závažné věci odsunuli na pozdější termín.

Mateřské školy zatím zůstávají v provozu, základní školy jsou zavřené, zrušily také všechny svoje akce.

Rodiče dětí do deseti let věku mají v souvislosti s uzavřením všech ZŠ nárok na ošetřovné. Veškeré podrobnosti k čerpání včetně potřebného formuláře, který vyplní škola, najdete ZDE.

Připomínáme, že zákaz akcí nad 100 lidí se týká všech akcí včetně soukromých, tj. i svateb nebo pohřbů. Až do odvolání tedy i na těchto akcích nesmí být v jednu chvíli přítomno více než 100 osob. Tento počet zahrnuje jak hosty, tak ale i oddávajícího, matrikářky, respektive smutečního řečníka a pracovníky pohřební služby.

Lidé s podezřením na onemocnění virem Covid-19 mohou od 6. března využívat službu testování na virus odběrem krve v domácnosti. Zajištuje ji každý den v době od 7 do 19 hodin Krajská nemocnice Liberec ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje.
I nadále platí, že po příjezdu z Itálie čeká všechny tyto osoby povinná čtrnáctidenní karanténa. V případě návratu občanů ze zahraničí a jejich zdravotních potíží doporučuje krajská epidemiologická komise telefonicky kontaktovat lékaře/epidemiologa, který rozhodne o postupu v každém konkrétním případě, tj. o případném nařízení karantény, vyšetření nebo izolace.
Občané se mohou i nadále informovat na infolince KHS LK (485 253 111) a také infolince Státního zdravotního ústavu
(728 810 106 nebo 725 191 367).
Liberecký kraj z pozice objednavatele veřejné dopravy rozhodl o prodloužení platnosti prázdninových jízdních řádů v autobusové dopravě i po skončení jarních prázdnin až do pátku 27. března 2020.